ID: 3384675
Tehing Müüa maja, 8 magamistuba
Korruseid 3
Tube 8
Magamistube 8
Seisukord Vajab renoveerimist
Valmidus Katusega karp
Omandivorm Kinnistu
Üldpind 1169.9 m²
Krundi pind 42500 m²
Hind alates 495 000 EUR
EUR/m²: 423.11 EUR/m² 46002:001:1440

Info

  Võrumaa, Võru vald, Vastseliina, Vana-Vastseliina, Häärberi, 8 tuba, 3 korrust, kinnistu, kivimaja, katusega karp, vajab renoveerimist, elamispind 731,3 m², kogupind 1 169,9 m², krunt 4,3 ha, parkimine tasuta, puurkaev, keldrikorrus, elekter, naabrid kaugel, Piusa jõgi 50 m, ümbruses eramud, asulast väljas, rannajoone pikkus 320 m, mets lähedal, teed heas seisukorras

Lisainfo

 Müüa Häärberi kinnistu koos renoveerimist vajava hoonega. Kinnistu asub Võrumaal, Vana-Vastseliina külas. Kinnistu piirneb Piusa jõega. Vahetus läheduses Vastseliina linnus, Vana-Vastseliina park.
Kinnistu koos ajaloolise mõisa hoonega sobib nii elamiseks, kui turismi arendamiseks(motell, külalistemaja, hotell).
Kinnistut on võimalik osta koos ettevõttega( Piusa Ürgoru Turism) Hoonel rekonstrueerimisprojekt. Hoone all on ristvõlvidega keldrikorrus. Hoone rekonstrueerimise eesmärgiks on olnud motell,-hotell. Esimesele korrusele on mõeldud:puhkeruum,salong-puhketuba, vestibüül, tualett, garderoob, köök koos abiruumidega. Katusekorrus on hõivatud motelliruumidega, kus kolm 1-kohalist tuba, viis 2-kohallist tuba, kolm 3-kohalist tuba. Kokku 22 voodikohta. Igasse tuppa mõeldud ka dušširuum, valamu. Lisaks tubadele on katusekorrusel ka ruumid pesule, koristajale, tehnikale. Toidlustuseks on keldrikorrusel ristvõlvidega söögisaal,-baar.
Konstruktiivne osa.
Vundamendid heas seisukorras. Välisseinad on 70-90 cm paksused ja savitellistest. Juurdeehitus laotakse FIBO plokkidega. Vaheleaed on raudbetoonist paneelidega(tehtud). Katusekonstruktsioonid okaspuidust sarikad( tehtud).
Vesi krundi äärde toodud.

Kinnistu on kaetud kõrghaljastusega (lehtpuudega). Maapind on loodesuunalise kaldega, ca 8 meetrit 100 meetri kohta. Hoone ise asub 50 m kaugusel Vahtseliina-Vastseliina maantee äärest. Juurdesõidutee hargneb kaheks, üks haru suundub krundi sügavusse, teine haru hoone juurde. Hoone juurde on tekitatud parkimisplats.

Vahetus läheduses asub Vastseliina linnus https://vastseliinalinnus.ee/.
Vastseliina piiskopilinnus on muinasjutuline, legendidest tulvil paik, kus lummava looduse keskel asuvad 14. sajandist pärinevad linnusevaremed ja pühakoht, keskaja elamuskeskus ja Palverännumaja, mõisapark ja matkarajad ning väike armas Teeliste kabel.
Kinnistu park ja piirid jooksevad kokku Eesti kõige kiirevoolulisema Piusa jõega, Varakevadel on Piusa jõgi üheks populaarsemaks veeteeks paadimatkajatele.Mõisapark on alguseks ka mitmele matkarajale.
Lähedalt algab Piusa Ürgoru suur matkarada, mis on üheks osaks RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve 820 km pikkusel matkateel. 15 km pikkune matkarada kulgeb piki Piusa jõe kallast ja tutvustab Piusa jõe ürgoru maastikukaitseala. Rajalt näeb Vastseliina linnusevaremeid, vanu vesiveskeid, Eesti kõrgeimad liivakivipaljandeid ning liigirikkaid luhaniite. Matkarada algab Vana–Vastseliina linnusevaremetest ja kulgeb kuni Lindora külani Võru – Obinitsa maantee ääres. Rajal on 2 lõkkekohta Make müüri ja Härma müüri juures. Kes soovivad matkata pisut lühemal rajal, neile sobib 3 km pikkune Piusa väike matkarada, mis algab ja lõpeb Vastseliina linnusevaremete juures.

Olemas projektid(rekonstrueerimiseprojekt) ka õuealal välikaminale ja grillikojale, ning geoalus.

Küsi lisa ja tule vaatama!
margus@ader.ee

Kontakt:

 Margus Ader, 5272350, 5272350
ADER kinnisvara

M.A Consult OÜ

Registrikood: 11260425
KMKR: EE101050069

Pangarekvisiidid:
Luminor EE861700017000975995, SWIFT/BIC: NDEAEE2X